İlan

Galeriden

100_3714
Tanım: Ceviz verimi
100_2078
Tanım: Ceviz Aşı Kalemi Alımı
kazik_kok
Tanım:

Değerli ceviz üreticileri bu görüntüde ceviz fidanı sökümünde kazık kök kesildiği için tekrar kazık kök yapmaz deniyordu. Bende bunu tespit etmek için 3 yıllık bir uğraş sonunda bu fikrin yanlış olduğunu kazık kökün kesildiği yerden daha fazla kazık kök yaptığını tespit etmiş bulunmaktayız. Değerli ceviz üreticileri biz cevizde söylediğimiz her şeyi yaşayarak tecrübe ederek söylemekteyiz. Kulaktan duyma sözlere, medyada söylenenlere  rağbet etmeyip yaşadıklarımızı paylaşmaktayız. Bu bilgilerimizi paylaştığımız için ülkemizin her köşesinden bu konularda konuşmacı olarak davetler almaktayız. Bunun ilkini Antalya, Alanya ve Mahmutlar da yapmış bulunmaktayım. Gösterilen teveccühten dolayı herkese teşekkür eder, saygılarımı sunmaktayım.


KAMAN CEVİZİ ÇEŞİTLERİ PDF Yazdır e-Posta
KAMAN-1 YAYLA-1 GÖÇMEN-1 KAMAN-5 GÖÇMEN-2
ORJİNİ İSAHOCALI KAMAN MERKEZ KAMAN MERKEZ KAMAN AMAN MERKEZ
MEYVE ŞEKLİ OVAL YUVARLAK YUVARLAK YUVARLAK OVAL
MEYVE İRİLİĞİ ORTA ORTA ORTA İRİ KÜÇÜK
PÜRÜZLÜLÜK ORTA DÜZ DÜZ DÜZ ORTA
SAP ÇUKURU DAR DAR DAR DAR DAR
UZUNLUK 4CM 4 CM 5 CM 4 CM 3 cm.
MEYVE AĞIRLIĞI 14 GR Toprak yapısına gore degişim yapabilir 15 gr. 17 gr. 15-16 gr. 10 gr.
İÇ RENGİ BEYAZ BEYAZ BEYAZ BEYAZ BEYAZ
KABUK KALINLIĞI ÇOK İNCE ÇOK İNCE İNCE İNCE İNCE
RANDIMANI 65,80% 60% 600% 55% 90%
YAN GÖZ VERİMLİLİĞİ 65-70 55% 60-65% 50-55% 660%
BELİRGİN ÖZELLİKLERİ CEVİZ YETİŞEN HER YERDE YETİŞİR KAMAN 5 İLE TOZLANIR İLKBAHARDA GEÇ UYANIR CEVİZ YETİŞEN HER YERDE YETİŞİR.ALBENİSİ (GÖSTERİŞİ) OLDUKÇA FAZLADIR.KABUKTAN KOLAY AYRILIR, BÜTÜN (HOROZ) OLARAK ÇIKAR. ANTRAKTOZ HASTALIĞINA DAYANIKLIDIR. KAMAN CEVİZİ ÇEŞİTLERİ İLE TOZLANIR. YAYLA 1'E ÇOK BENZER. TOZLAYICISI YAYLA 1 DİR. KABUKLU GÖRÜNTÜSÜ VE İÇ MİKTARI İLE ÇOK GÖSTERİŞLİ BİR YAPISI VARDIR.ANTAKTROZ HASTALIĞINA KARŞI HASSASTIR.GEÇ UYANIR, İÇİ TÜM OLARAK ÇIKAR CEVİZ YETİŞEN HER YERDE YETİŞİR. KAMAN ÇEŞİTLERİNDEN ERKEN HASATA GELEN TEK ÇEŞİT YAYVAN BİR TAÇ GELİŞMESİ GÖSTERİR.
GELİŞME ÖZELLİĞİ YAYVAN DİK FORUMLU BİR TAÇ GELİŞMESİNE SAHİPTİR. YAYVAN DİK FORUMLU BİR TAÇ GELİŞMESİNE SAHİPTİR. YAYVAN DİK FORUMLU BİR TAÇ GELİŞMESİNE SAHİPTİR. YAYVAN DİK FORUMLU BİR TAÇ GELİŞMESİNE SAHİPTİR. YAYVAN DİK FORUMLU BİR TAÇ GELİŞMESİNE SAHİPTİR.

 

Kaman1 cevizi

Kaman1 cevizi
Göçmen Cevizi / Kaman
Kaman 1 Cevizi
Kaman 5 Cevizi
Kaman 5 Cevizi
Göçmen Cevizi / Kaman
 
© 2008 Kaman Cevizi Bilgilendirme Merkezi | Bu Site Hosting40 Net tarafından oluşturuldu
Kaman'da ceviz bahçesi kurmak isteyenlere tarla, bahçe temin edilir, Bahçe kurulur